Co nas wyróżnia

Żłobek to miejsce, w którym wiele uwagi poświęcamy temu, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z dzieckiem. W kontakcie z maluchem wykorzystujemy najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują opiekę, edukację i wychowanie dzieci na najwyższym poziomie.

 Zatrudniamy wykształcone, profesjonalne opiekunki, nauczycielki i specjalistki, które z sercem i zrozumieniem podchodzą do każdego dziecka.

W żłobku dzieci pozostaję pod bacznym okiem wykwalifikowanej terapeutki Integracji sensorycznej, pod opieką logopedy, w zakresie profilaktyki i diagnozy wad wymowy.

Pracujemy w dwóch grupach wiekowych: Tuptusie dzieci do 2 roku życia i Tropiciele 2-3 lata.

Dbamy o zdrowe i zbilansowane posiłki dla małych alergików dostępne są dania bezglutenowe, bezjajeczne lub bezmleczne.

Projektując wnętrze żłobka stawialiśmy na spokojne i jasne barwy, które sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa i harmonii.

Grupa Tropicieli wychodzi codziennie, jeśli są odpowiednie warunki atmosferyczne. Bawią się na placu zabaw albo chodzą na spacery przy wężu. Tuptusie wożone są w kolorowych wózkach sześcioosobowych, które gwarantują udany spacer nawet w najgorszą pogodę.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w placówce Domkowo.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz pokażemy zarówno żłobek jak i przedszkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego 601 78 86 50 lub maila kontakt@domkowo.legnica.pl w celu ustalenia dogodnego terminu oraz godziny spotkania. Do zobaczenia!

Realizujemy różne metody kreując nową jakość pracy z maluszkami;

 • Elementy metody Marii Montessori,
 • Metoda malowania palcami R.F.Show,
 • Metoda pracy z dziećmi opartej na wizualizacji i Bajkoterapii
 • Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Dodatkowo Dzieci w żłobku mają szansę uczestniczyć w zajęciach:

Jednym z celów stanianych sobie jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób. Nawet najmłodsi Tuptusie mogą aktywnie uczestniczyć w nauce pokazując, szukając, dotykając - czyli po prostu poznając język obcy od praktycznej, wesołej strony.

Rytmika i taniec to poznawanie różnych instrumentów muzycznych i różnego rodzaju muzyki. W czasie zajęć wykorzystuje się piosenki dla najmłodszych, muzykę klasyczną, relaksacyjną i odgłosy przyrody.

Zajęcia z sensoplastyki na których dzieci mają możliwość doświadczania i poznawania otaczającego ich świata bosymi stopami, brudnymi rączkami, wąchającym nosem, smakującym językiem. 

Zajęcia usprawniające samodzielność, maluch zachęcany jest do korzystania z nocniczka, samodzielnego jedzenia, ubierania się, mycia rączek i ząbków.

Podczas zajęć twórczych dzieci rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, pomagają uwierzyć we własne siły, wzmagają poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości. Podczas zabaw wykorzystujemy zabawki naturalne – liście, kasztany, szyszki oraz  różnorodne techniki: malowanie palcami, farbami, rysowanie świecą, stemplowanie, prace wykonane z włóczek, kasz i makaronów, zabawy z plasteliną, masą papierową i wiele innych.

Wspieramy się bajkoterpią, nie tylko w czasie niepogody. Ciocie żłobkowe, przeszkolone w zakresie magicznej mocy, jaką kryją w sobie opowiadania dla dzieci, wykorzystują książeczki, aby stymulować dziecięcą wyobraźnię, koić niepokoje i wspierać emocje pozytywne.

Korzystamy z metod paluszkowych, które poprzez stymulację zmysłu dotyku i mowy, wpływają na rozwój motoryczny, wyrabiają prawidłowe napięcie mięśniowe dłoni, kształtują wyobraźnię, ćwiczą pamięć. Zabawy z elementami terapii ręki to czas spędzony wesoło i z pożytkiem.

Długoletnia praca z dziećmi pozwoliła nam wypracować mikro – autorskie programy, które opiekunki udoskonalają na systematycznych szkoleniach.
Dobór metod w żłobku Domkowo zależą od indywidualnych możliwości dzieci oraz od tego, jakie umiejętności zaplanowaliśmy kształcić w danej chwili.

Opłaty

Dodatkowo proponujemy:

1 godzina w godzinach 7.30 – 16.30 - 30 zł
1 dzień 7.30 - 16.30 - 60 zł

Adaptacja

Ciocie w żłobku Domkowo posiadają certyfikat szkolenia ADAPTACJA DZIECI W ŻŁOBKU oraz długoletnie doświadczenie pracy z dziećmi.

Adaptacja w naszych placówkach odbywa się w godzinach porannych, najczęściej od godz. 9:00, w porze gdy odbywają się zabawy kierowane. Umożliwia to szybkie włączenie dziecka w aktywności prowadzone w grupie. Adaptacja prowadzona jest stopniowo, a czas pobytu dziecka wydłuża się z każdą kolejną wizytą. Proces adaptacji jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego dziecka, stąd jego przebieg w każdym przypadku jest nieco inny.

Jak przygotować się do adaptacji dziecka: INSTRUKCJA DLA RODZICA:

 • Nie przedłużaj pożegnania, ale żegnaj się zawsze.
 • Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu.
 • Dotrzymuj słowa.
 • Zabieraj dziecko o czasie.
 • Nie okazuj negatywnych emocji i nie płacz w obecności dziecka.
 • Nie poganiaj.
 • Nie wyśmiewaj.
 • Nie porównuj do innych dzieci.

Najczęściej zadawane pytania

1W jaki sposób można zapisać dziecko do Domkowo?
Serdecznie zapraszamy na spotkanie w placówce Domkowo. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz pokażemy zarówno żłobek jak i przedszkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego 601 78 86 50 lub meilowego …………….. w celu ustalenia dogodnego terminu oraz godziny spotkania. Do zobaczenia!
2Kiedy jest okres rekrutacji?
Rekrutacja do naszej placówki trwa cały rok i zależy od dostępności wolnych miejsc. Do wspólnej zabawy zapraszamy Dzieci żłobkowe od 1 r.ż. Gwarancją miejsca dla Państwa Dziecka jest podpisanie umowy oraz uiszczenia opłaty wpisowej.
3Skąd dostarczane są posiłki?
Domowe, pyszne posiłki przygotowywane są z uwzględnieniem potrzeb rozwijającego się dziecka, przez dietetyków i specjalistów z BTS catering. Posiłki uwzględniają indywidualne potrzeby, w tym diety specjalistyczne związane z alergiami, jadłospisy bezglutenowe i bezmleczne.
4Jaki jest plan dnia?
Nasz plan zawiera stałe punkty, które zapewniają dzieciom przewidywalność i poczucie bezpieczeństwa. Są nimi posiłki i czas drzemki/relaksacji. Staramy się być jak najbardziej elastyczne w reagowaniu na potrzeby dzieci.
5Czy dzieci wychodzą codziennie na dwór?
Grupa Tropicieli wychodzi codziennie, jeśli są odpowiednie warunki atmosferyczne. Bawią się na placu zabaw albo chodzą  na spacery przy wężu. Tuptusie wożone są w kolorowym wózku sześciu osobowym, który gwarantuje udany spacer nawet w najgorszą pogodę.

Formularz zapisu

  Galeria