Co nas wyróżnia
Żłobek to miejsce, w którym wiele uwagi poświęcamy temu, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z dzieckiem. W kontakcie z maluchem wykorzystujemy najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują opiekę, edukację i wychowanie dzieci na najwyższym poziomie.
Zatrudniamy wykształcone, profesjonalne opiekunki, nauczycielki i specjalistki, które z sercem i zrozumieniem podchodzą do każdego dziecka.
W żłobku dzieci pozostaję pod bacznym okiem wykwalifikowanej terapeutki Integracji sensorycznej, pod opieką logopedy, w zakresie profilaktyki i diagnozy wad wymowy.
Pracujemy w dwóch grupach wiekowych: Tuptusie dzieci do 2 roku życia i Tropiciele 2-3 lata.
Dbamy o zdrowe i zbilansowane posiłki dla małych alergików dostępne są dania bezglutenowe, bezjajeczne lub bezmleczne.
Projektując wnętrze żłobka stawialiśmy na spokojne i jasne barwy, które sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa i harmonii.
Grupa Tropicieli wychodzi codziennie, jeśli są odpowiednie warunki atmosferyczne. Bawią się na placu zabaw albo chodzą na spacery przy wężu. Tuptusie wożone są w kolorowych wózkach sześcioosobowych, które gwarantują udany spacer nawet w najgorszą pogodę.
Realizujemy różne metody kreując nową jakość pracy z maluszkami;
- Elementy metody Marii Montessori,
- Metoda malowania palcami R.F.Show,
- Metoda pracy z dziećmi opartej na wizualizacji i Bajkoterapii
- Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.
Dodatkowo Dzieci w żłobku mają szansę uczestniczyć w zajęciach:
Jednym z celów stanianych sobie jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób. Nawet najmłodsi Tuptusie mogą aktywnie uczestniczyć w nauce pokazując, szukając, dotykając - czyli po prostu poznając język obcy od praktycznej, wesołej strony.
Rytmika i taniec to poznawanie różnych instrumentów muzycznych i różnego rodzaju muzyki. W czasie zajęć wykorzystuje się piosenki dla najmłodszych, muzykę klasyczną, relaksacyjną i odgłosy przyrody.
Zajęcia z sensoplastyki na których dzieci mają możliwość doświadczania i poznawania otaczającego ich świata bosymi stopami, brudnymi rączkami, wąchającym nosem, smakującym językiem.
Zajęcia usprawniające samodzielność, maluch zachęcany jest do korzystania z nocniczka, samodzielnego jedzenia, ubierania się, mycia rączek i ząbków.
Podczas zajęć twórczych dzieci rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, pomagają uwierzyć we własne siły, wzmagają poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości. Podczas zabaw wykorzystujemy zabawki naturalne – liście, kasztany, szyszki oraz różnorodne techniki: malowanie palcami, farbami, rysowanie świecą, stemplowanie, prace wykonane z włóczek, kasz i makaronów, zabawy z plasteliną, masą papierową i wiele innych.
Wspieramy się bajkoterpią, nie tylko w czasie niepogody. Ciocie żłobkowe, przeszkolone w zakresie magicznej mocy, jaką kryją w sobie opowiadania dla dzieci, wykorzystują książeczki, aby stymulować dziecięcą wyobraźnię, koić niepokoje i wspierać emocje pozytywne.
Korzystamy z metod paluszkowych, które poprzez stymulację zmysłu dotyku i mowy, wpływają na rozwój motoryczny, wyrabiają prawidłowe napięcie mięśniowe dłoni, kształtują wyobraźnię, ćwiczą pamięć. Zabawy z elementami terapii ręki to czas spędzony wesoło i z pożytkiem.
Długoletnia praca z dziećmi pozwoliła nam wypracować mikro – autorskie programy, które opiekunki udoskonalają na systematycznych szkoleniach.
Dobór metod w żłobku Domkowo zależą od indywidualnych możliwości dzieci oraz od tego, jakie umiejętności zaplanowaliśmy kształcić w danej chwili.
Opłaty
Wpisowe
- Opłata jednorazowa
Czesne
- płatne do 10 dnia każdego miesiąca
Wyżywienie
- *w przypadku zgłoszenia nieobecności dziecka zwrot stawki żywieniowej
Dodatkowo proponujemy:
1 godzina w godzinach 7.30 – 16.30 - 30 zł
1 dzień 7.30 - 16.30 - 60 zł
Adaptacja
Adaptacja w naszych placówkach odbywa się w godzinach porannych, najczęściej od godz. 9:00, w porze gdy odbywają się zabawy kierowane. Umożliwia to szybkie włączenie dziecka w aktywności prowadzone w grupie. Adaptacja prowadzona jest stopniowo, a czas pobytu dziecka wydłuża się z każdą kolejną wizytą. Proces adaptacji jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego dziecka, stąd jego przebieg w każdym przypadku jest nieco inny.
Jak przygotować się do adaptacji dziecka: INSTRUKCJA DLA RODZICA:
- Nie przedłużaj pożegnania, ale żegnaj się zawsze.
- Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu.
- Dotrzymuj słowa.
- Zabieraj dziecko o czasie.
- Nie okazuj negatywnych emocji i nie płacz w obecności dziecka.
- Nie poganiaj.
- Nie wyśmiewaj.
- Nie porównuj do innych dzieci.